Vše o Star Wars

Meče Jediov a Sithov

Svetelné meče  
Světelné meče jsou speciální ,,elegantní“ zbraně rytířů Jedi/Sithů. Každý Jedi/Sith si svůj meč sestrojuje sám podle stylu boje, povahy a aby mu co nejlépe padl do ruky. Historie mečů je stejně stará jako historie obou řádů. Díky těmto mečům a síle se z Rytířů Jedi stávají téměř neporazitelní válečníci. Jediové své meče používají jen výjimečně tj. když na ně někdo zaútočí, jinak se vždy vše snaží řešit diplomacií, naopak Sithové je používají velmi často k rozsévání zkázy a opravdu se jim to daří.


Meč má charakterizovat svého vlastníka a u tohoto meče je to 100% pravda je záhadnější než jeho vlastník. Barva je červená a byl zničen stejně jako jeho vlastník v útrobách Hvězdi Smrti nic víc se o něm neví.
Anakin Skywalker


Tento meč není ničím výjimečný snad jen tím, že skončil v nějakém droidím plechu. Meč Anakina Skywalkra- je to vylepšená verze jeho prvního meče. Barva čepele je opět modrá. Tento meč se stal během klonových válek postrachem každý, kdo ho viděl už s největší pravděpodobností už nikdy neviděl nic. O tento meč Ani přišel v souboji s Obi- Wanem.
Darth Vader

Stejně jako předešlí meč i tenhle budil hrůzu, ale na rozdíl od předchozího meče rozséval mnohem více smrti, strachu a kam s ním jeho vlastník vešel většinou nezůstal kámen na kameni. Tento meč je charakteristický svou červenou čepelí a jako jediný Anakinův meč nebyl zničen.
Po souboji s Obi-Wanem, Darth Vader zjistil, že mu jeho starý meč už nesedí, jako při Jedinkých čistkách po nástupu Impéria , tak si postavil nový a notně vylepšený. Barva čepele je pro Sithy obvyklá tedy červená. Meč byl zničen stejně jako Hvězda Smrti.

Obi-Wan Kenobi

 Obi-Wanův meč, který je jednoduché konstrukce, ale v jednoduchosti je síla. O tento meč Obi-Wan přišel v souboji s Darth Maulem, který mu ho zákeřně skopnul do generátoru.

Na rozdíl od svého 1. meče je tento speciální svým tvarem a neuvěřitelnou obratností, kterou zakusilo mnoho droidů.Tento meč zmizel společně s tělem Obi-Wana při souboji s Darth Vaderem.
Luke Skywalker
Původně je to poslední meč Anakina Skywalkera, který sebral Obi-Wan při jejich vzájemném souboji, takže je vše stejné jako nahoře. O meč Luke přišel při svém 1. střetu s Darh Vaderem, kdy mu Vader usekl ruku i s mečem.

Lukův meč je hodně inspirován mečem Obi-Wana, barva čepele je zelená. O tenhle meč přišel Luke při souboji s císařem , když odmítl zabít svého otce, odhodil ho a byl zničen na Hvězdě Smrti. Jeho 3. meč ( obrázek není) je skoro stejný jako tento jen dosáhl menších vylepšení, které si v době impéria nemohl dovolit.
Mace Windu
Nejzajímavější meč , který se ve filmu objevil. Je charakteristický jak svým tvarem tak barvou čepele, která je neobvykle fialová což způsobuje vzácný krystal , který Mace získal.¨ Meč nebyl zničen ale byl hozen do nespodnějších pater Coruscantu poté, co Anakin usekl jeho Majiteli ruku. V době před Impériem byl stejně jako Windu i tento meč legendou.
Majster Yoda

Jeden z nejstarších mečů v Galaxii avšak skoro nejméně používaný. Mistr Yoda řešil vše pomocí síla a na meč sahal jen v případě nouze, kdy už nebylo jiné východisko ze situace. Zvláštní na tom meči byla jeho délka, která byla přizpůsobena na Yodovu malou ruku, takže kdokoliv ho chtěl použít měl co dělat aby si nespálil ruku. Barva čepele byla zelená. O tento meč přišel v Senátu při souboji s Darth Sidiousem.

Dart Tyranus-Dooku

Neobvyklí tvar rukojeti signalizuje, že jeho vlastní je až přehnaně povýšenecký. Na stylu nebo vlastnostech meče tvar rukojeti nic nezměnil. Barva čepele je červená a byl zničen na vlajkové lodi generála Greivouse..

Darth Maul

Nezvykle oboustranný meč, jehož použití je nesmírně obtížné jen málo Jediů/sithů se s ním naučilo a ještě méně lidí přežilo jeho použití. Meč má obě čepele červené a byl zničen Obi-Wanem Kenobim.

 
Dúfam že sa vám páči môj web