Vše o Star Wars

PC hry Star Wars

Knights of The old Republic
KOTOR se vyznačuje dvěma hlavními věcmi, a to tím, že má dokonalý příběh a tím, že téměř nikomu nefunguje bez problémů.  Ani mě nefungoval bez problémů, ale řekl bych, že jsem dopadl ještě docela dobře. Mě pravidelně tak každou hodinu spadl, takže jsem musel často ukládat, jinak se mi ra ani nesekala ani nic jiného, takže to hratelnost moc nesnižovalo. Nebudu vám tady vypisovat celý příběh hry, stejně ho všichni znáte, tak jenom podotknu, že je opravdu dokonale propracovaný a "silně emotivní", ať hrajete za temnou nebo světlou stranu. Doporučuju zahrát si to za obě strany, třeba i jenom kvůli konci. Pokud hrajete za dark side, tak vám bude provolávat slávu spousta sithů a podobných záporáků. To je moje nejoblíbenější část hry, kdy má člověk pocit, že je středem vesmíru. Za light side to již tak emotivní nebylo, ale i tak doporučuji.Graficky hra patří k lehčímu nadprůměru, alespoň na svoji dobu.No a teď něc k samotnému hraní: na začátku si vyberete pohlaví a specializaci. Nezačínate jako Jedi a tak si musíte ze začátku poradit pouze s blastery, meči, kopími a granáty. Na začátku jste chvilku na lodi, ale pak přistanete se záchraným modulem na Tarisu, kde budete muset najít Bastlu.Nakonec bude Taris znčen Sithy, ale pokud si zahrajete Empire at War, tak se dozvíte, že byl Taris opraven. Zapomněl jsem podotknout, že KOTOR se odehrává tisíce let před trilogií. A pokud chcete vědět víc, tak si to zahrajte.
 

Obal


Knights of The old Republic 2
Graficky sa hra téměř od prvního dílu neliší,iba je laděna do zelené místo modré barvy. Také příběh je opět propracovaný a řekl bych, že i daleko temnější. Ve hře se setkáte s mnoha známými z prvního dílu, s HK-47, T3M4, Bastilou, Carthem a dokonce také s Canderousem, který je ve druhém díly již jako Mandalore.Většinu svých spolubojovníků si můžete vycvičit v Jedie (Temné Jedie)., což přináší pěkné zpestření a další dúvod k opakovanému hraní. Ještě více zde záleží na vašem pohlaví a na tom, co budete říkat. Celým dějem vás provází Kreia. Mimochodem ta mi byla nesympatická už na začátku, kdy jsem nic nevěděl o příběhu.U druhého dílu Knights of the Old Republic byla vyřešena již většina bagů, takže již funguje většině lidí bez problémů. Závěrem bych ještě řekl, že pokud si zahrajete jeden z dílů KotORa, tak si musíte zahrát i ten druhý, jinak se ochudíte o spoustu souvislostí, což by byla škoda.Empire At War
Na mé sestavě běhá hra naprosto plynule na střední detaily, pouze pokud si hru zrychlím při nějakém větším boji, tak se to trochu trhá.Inak se zatím žádné jiné problémy neobjevily. Ještě před hraním doporučuji projít si pořádně nastavení,  povolit rotování pohledu a zrychlit hru, standartně je to na střední rychlost, která je opravdu nízká a brzo by vás to přestalo bavit. Na výběr máte singleplayer a multiplayer. V singleplayeru dále můžete vybírat mezi kampaní (buď za Impérium nebo za Rebely), Galactic Conquest (vyberete si stranu, za kterou budete bojovat, počet planet, množství kreditů a hrajete) a poslední možností je Skirmish. V něm si můžete vybrat mezi pozemní a vesmírnou bitvou, můžete si vybrat spoluhráče a protihráče. To je tak obecně o hře. Vzhledem k tomu, že nehraju tuto hru dlouho, tak nejsou moje poznatky moc obsáhlé. Tady jsou ale některé z nich:
    - Pokus budete hrát za Impérium a budete chtít bojovat i AT-AT, nezapoměňte si vzít s sebou i AT-AA, kterí mají protiletecké rakety (lze je použít i proti pozemním jednotkám) , neboť AT-AT nemají proti rebelským Snowspeedrům žádnou šanci. Způsob zneškodnění určitě znáte všichni z episody V. Ve hře je proveden moc pěkně.
    - Opravdu doporučuju Death Star. Postavit ji trvá šest minut a stojí hodně kreditů., ale vyplatí se to, hlavně pokud máte na mapě mnoho planet, jinak byste při mením počtu planet mohli zničením planety přijít o zdroj kreditů. Já ji měl v Galactic Conquest s 43 planetami a na konci jich bylo asi o deset méně. Jsou dvě možnoati, jak zničit planetu. Buď  můžete nejdřív obsadit její oběžnou dráhu a pak tam dopravit DS a planetu odstřelit (dělá se to na mapě galaxie a není to tak efektní) nebo ji můžete vzít s flotilou k nepřátelské planetě a zaútočit na oběžnou dráhu. Zatímco budete bojovat, tak se vám bude odpočítávat 1,5 minuty do výstřelu.


 

Empire At War-Forces of Corruption

Začneme nejdřív, co vlastně datadisk přidává. Tak v první řadě je to třetí strana,  asociace Tibera Zanna. Jedná se v podstatě o pirátskou stranu, takže je zaměřena na utajení a vůbec samé nekalé a nelegálné činnosti. S novou stranou samozřejmě přibývá řada jednotek, ale i původní strany nezůstaly bez povšimnutí. V Impériu najdeme Eclipse, Executor, Druhou hvězdu smrti,  admirála Thrawna, nové verze stíhačky TIE a například ještě Darktroopery.  V případě rebelů přibyli Luke Skywalker a Yoda, B-Wing a ještě například Rogue Squadron. Samozřejmostí jsou potom nové planety, například hned v demu uvidíme Mandalore, ikdyž jenom na mapě. V demu lze hrát jenom za asociaci TZ a ještě jde jenom o to okrást Hutty a dobýt Kamino.  Po grafické stránce je většina při starém, hra je nyní orientována do žluté (okrové). Nevypadá to rozhodně špatně. Na svojí sestavě mi bez problému šli maximální detaily, uvidíme ale, jak to bude u plné hry a při větším počtu jednotek.

                                                     Forces of Corruption
battlefront
Star Wars Battlefront je hra, která se odehrává v období Klonových válek a Občanské války. Nehrajete ani za Jedie nebo Sithy, ale za vojáky. Hratelné jsou 4 válčící strany: Separatisté, Republika, Rebelové a Impérium. Dále je tu několik stran neutrálních a nehratelných. Neutrální je ve skutečnosti nepřátelský, například Tuskeni střílejí po všech, Ewokové jsou proti vám, stejně tak jako Geonosané. Dále máte na výběr 2 kampaně: Klonové války a Občanskou válku. V Klonových válkách je 7 misí a v Občanské 9, takže celkem 16 misí. V hlavní nabídce je také Galaktické tažení a Rychlá hra. V patchi si můžete stáhnout ještě mapu Jabba's Palace, kterou jsem měl ovšem už v základu (komplet v němčině). Z každé strany je na výběr z 5 jednotek (u Separatistů z 6, protože po 2 misích nahrazuje bitevního droida superdroid).
http://www.hometheatermag.com/images/archivesart/1205battlefront.1.jpg

battlefront 2
Tato hra patří akční hry, tak trochu je podobná stylu Jedi Academy.Star Wars Battlefront II je sci-fi 3D akce od společnosti Lucas Arts a týmu Pandemic Studios, která navazuje na úspěch původní hry a nejenom rozšiřuje původní koncept, ale přináší i řadu nových prvků a vyšperkované technické zpracování.SW Battlefront II nabízí vylepšenou singleplayer kampaň, která je složena z řady úkolových misí inspirovaných slavnými momenty se všech šesti dílů filmové série Star Wars. Všechny mise jsou navíc spojeny příběhovou linií a hráč se v jejím průběhu podívá do více než 12 nových lokací, přičemž řada z nich je vytvořena podle Episode III, jako například sopečná planeta Mustafar, nebo orbit planety Coruscant. Hráči se však zapojí i do bojů uvnitř Hvězdy smrti, nebo bojů na planetě Tantive IV, kde se v Episode IV A New Hope snažila princezna Leia a její přátelé i spolubojovníci prorazit blokádu.


battlefront 2http://www.gamehouse.cz/images/2585_2.jpg
Lego Star Wars 1: the Videogame
Tuto hru bych zařadil spíš do kategorie oddechovek. Zaprvé znáte příběh. A zadruhé zde nastávají komické situace typu: dva Darth Maulové bojují proti třetímu. Hlavní menu hry je v podstatě vyřešeno formu Dextrovy kantiny. Podle toho do jakých dveří vejdete, si volíte levely. Dále se zde prochází všechny postavy, za které můžete hrát. Vtip je v tom, že vzájemně znepřátelené postavy tu proti sobě bojují. U Dextra si pak můžete nakupovat různé bonusy. A když vyjdete ven na ulici, najdete tam ve speciálních docích minimodely, které jste poskládali.Na počátku máte jen Obi-Wana a Qui-Gona. Jak procházíte dál hrou, získáváte další. Ty, za které ve hře hrajete, dostáváte automaticky (většinou kladní hrdinové). Ty, proti kterým bojujete, si pak u Dextra dokupujete sami.V podstatě každá postava má umí něco speciálního.
http://img105.imageshack.us/img105/293/snapshot20060604153828ku5.jpg
Obrázek “http://recensioni-videogiochi.dvd.it/images/Lego_Star_Wars_II/Lego-Star-Wars-2-02-m.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby. 

LEGo Star Wars 2: The original Trilogy
Jde o humornou adaptaci klasické Star Wars trilogie, kde se v roli známých i neznámých hrdinů pokoušíte porazit rozpínající se galaktickou říši. Čeká na vás celá řada notoricky známých momentů včetně zničení Hvězdy Smrti. Jednotlivé sekvence a situace byly (stejně jako v prvním díle) přetvořeny do podoby samostatných úrovní s odlišnou náplní, kde na vás čekají akční momenty, jednoduché hádanky a hlavně spousta humoru.
Druhý díl na rozdíl od toho prvního přináší ještě větší počet různorodých úrovní a také větší využití dopravních prostředků v nich. Hra tentokrát bude také průběžně vyhodnocovat styl vašeho hraní a přizpůsobovat podle toho obtížnost nepřátel.

Obrázek “http://www.coolshop.dk/catalog/images/boxshots/51307-forside.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.http://img.hrej.cz/7e/2aeb841c80831393d6f55cbb06ad29.jpg

Jedi Knight:Jedi Academy
Jedi Academy je takovým volným pokračováním Jedi Outcast.Lze se tu setkat se starými známými,jako Kyle Katarn nebo Luke Skywalker,ale hra samotná je postavena na něčem úplně jiném.Tedy z pohledu postupu hrou.Jinak hra běží na stejném enginu  a má téměř stejné hardwarové nároky.Na začátku si můžete zvolit jednu z ras (Rodian,Zabracská žena,Muž,Žena,….) a ty obléci do různých hadříků jako kalhoty a různé vesty.Můžete také u každé rasy zvolit obličej,zde jsou vždy tři možnosti.Nejmenší rozdíly lze hledat mezi obličeji Zabracké ženy a Kel Doriana,největší mezi Lidskými muži.V dalším kroku můžete zvolit rukojeť a barvu čepele vašeho meče.Ano,je to tak.V JA máte k dispozici meč hned od začátku a hrajete bez něj pouze v jedné misi,kde budete zajati.U rukojetí můžete volit podle toho,jak se vám líbí,nebo jací byste chtěli být (meč však vaši hru neovlivní),k volbě jsou meče konzulů,ochránců,studentů……… když vyberete rukojeť,měli byste zvolit barvu meče – výběr je z modré,zelené,oranžové,žluté a fialové.Je zvláštní,že se Luke Skywalker zřejmě odhodlal pozměnit kodex Jediů,neboť vaše postava není dítě ,které mohlo jako jediné být původně do řádu přijato (+/-  5 let),avšak dospělý jedinec letící na Yavin 4 za výcvikem v Jedie. Další změnou v kodexu je fakt,že Mistři mohou mít více padawanů.Vaše postava (Jaden Korr) je zvláštní v tom,že dokázala sestrojit bez Mistrova návodu světelný meč.To se dosud nikomu nepovedlo.Hra je opravdu návyková,někdo se od ní nedokáže odloučit i rok.Z pohledu grafiky je to i v dnešní době obstojné,nedějí se přehnaně velké bugy,a hra je dotažená.

 http://www.jediknightii.net/jk3box.jpghttp://starwars.darth-sonic.de/games/specials/pic/jk3b.jpg

Star Wars Jedi Knight 2: Jedi outcast
Jak je již ze samotného názvu tohoto nejnovějšího projektu Raven Software patrné, Star Wars Jedi Knight II navazuje na pět letstarou hru, v níž jste v roli hrdiny Kylea Katarna bránili Údolí Jedi. Už však nejste jedním z rytířů. Kyle se vzdal Síly a rozhodl se stát pouhým žoldnéřem - byť stále na straně Republiky. Zdá se, že všechno špatné zůstalo za vámi a vy si můžete v klidu užívat cestování vesmírem se svou přítelkyní a spolubojovnicí Jan Ort. Jenomže člověk míní a Síla mění. Schopnosti Jediů se dostaly do nesprávných rukou a je jen jediný člověk, který může zabránit  zkáze sveta.Zpočátku se Star Wars Jedi Knight II tváří jako naprosto běžná akční hra, kterých je dvanáct do tuctu. Prostředí Hvězdných válek pochopitelně všemu dodává na atraktivitě, ale jinak se nejedná o nic zvláštního. Ve svém arzenále máte jen střelné zbraně a tu a tam nějakou výbušninu, jinak nic. Žádný světelný meč, žádné triky se Silou.Ty správné grády hra dostává až zhruba po první třetině, kdy Jan 
(alespoň zdánlivě) umírá a vy, plni vzteku a touhy po pomstě, vyhledáte opět Údolí Jedi a navzdory varování načerpáte Sílu. Pak už jen zbývá dojít si ke Skywalkerovi pro svůj světelný meč, naučit se několik základních kousků a už se můžete vydat hledat padoucha Dessanta, který vás připravil o Jan a notnou dávku sebeúcty. Vaše nutkání nacpat mu všechen jeho výsměch pěkně zpátky do chřtánu je nepřekonatelné.

http://images-eu.amazon.com/images/P/B00005O08E.02.LZZZZZZZ.jpghttp://www.gwiezdne-wojny.pl/grafika/2002/wrz/jedimod.jpg 

Star Wars: Episode 3 Revenge of the Sith
Hra Star Wars: Episode III kopíruje — a někdy i rozšiřuje — hlavní zápletku filmové předlohy a umožňuje hráči ponořit se do světa Hvězdných válek způsobem, jaký může nabídnout jen interaktivní elektronická zábava. K dispozici zde budete mít všechny schopnosti rytířů Jedi jak u Anakina Skywalkera, tak i u Obi-Wana Kenobiho, a to včetně unikátní Síly a propracovaných technik boje se světelným mečem, kde nebudou chybět robustní komba a obranné prvky.
http://www.lovefilm.com/lovefilm/images/products/8/61138-large.jpg
http://hardwired.hu/img/wg/2/44/Star_Wars_Episode_III_Revenge_of_the_Sith_1.jpg

Star Wars: Bounty Hunter
Jango Fett práve dostal novú objednávku: priviesť unikajúceho vodcu temného klanu živého nebo mŕtveho vo vzrušujúcej 3D akčnej adventúre v pohľade z 3-tej osoby s 18-mi neuveriteľne rozsiahlymi levelmi. Odohráva sa v 6-tich fantastických svetoch Star Wars (Coruscant, Tatooine, maximálne strážené väzenie medzi asteroidmi...). Napínavá akcia je sprevádzaná príbehom, ktorý vysvetľuje, prečo bol Jango Fett zvolený ako vzor pre armádu klonov. Atmosféru hry podtrhujú oslňujúce filmové sekvencie, pochádzajúce z dielne Industrial Light & Magic. K dispozícii máte arzenál zbraní ako sú pištole, jetpack, plameňomet, toxické šípky, ostreľovacia puška..., takže všetci na prvý poľad nebezpeční nepriatelia sa budú pred vami triasť o svoj život.
Zamknuté dvere prepáľte laserom, vstúpte do tuho bránených priestorov nepriateľa a rozhodnite nadobro o osude vašich úlovkov. Stretnite viac ako 100 jedinečných a plne interaktívnych postáv známych z filmov Star Wars, ale aj mnoho nových tvárí vytvorených len pre túto hru. Orchestrálny soundtrack s hudbou Johna Williamsa z filmu Star Wars: Klonovaní útočia a úplne nové skladby určené exkluzívne pre túto hru robia atmosféru takmer dokonalou. Hra je nadabovaná hlasmi známych hollywoodskych hercov, ktorí sa podieľali aj na filme Star Wars: Klonovaní útočia.
http://www.tycromedia.com/images/PS2%20Star%20Wars%20Bounty%20Hunter.jpg
http://www.armchairempire.com/images/Reviews/gamecube/star-wars-bounty-hunter/bounty-hunter-gamecube-1.jpg

 
Dúfam že sa vám páči môj web