Vše o Star Wars

Planéty

Mapa Všetkých Planét: 

Coruscant

Coruscant je hlavní město Galaktické republiky ,ve kterém sídlí senát a řád Jedi. Celá planeta je jedno obrovské město, které neustále hýří životem. O Coruscantu platí, že čím vyšší patro tím je luxusnější a to znamená že nejvyšší patra patří smetánce zatímco patra nejnižší jsou pro lidi s pohnutou minulostí/přítomností jako stvořená. Obyvatelé nejnižších pater Coruscantu nikdy nespatřili denní světlo a proto se tam ukrývá spousta nelidských ras a nebo politiků, kteří tam byli vyhnáni po Palpatinových čistkách. Ve středních patrech Coruscantu se to naopak hemží bary, hotely a zkrátka vším pro vesmírné turisty. Na pólech planety jsou vybudována obrovská lyžařská centra ve kterých hledají celo ročně tisíce lidí z celé galaxie zábavu.

Malachor V
http://content.answers.com/main/content/wp/en/thumb/9/92/320px-MalachorV.jpg
Malachor V je asi jedna s najdôležiejších planét Mandalorianských vojen.Malachor V bol svedkom obrovskej zrážky medzi Republikou a Mandalorianmi.Povrch planéty sú prakticky len ostré skaly na ktorých nežijú žiadne živočíchy.

Alderaan

Mírumilovná planeta, kde byli zakázané zbraně a kterou zničil Darth Vader , jako důkaz síly jeho Hvězdy smrti. Na rozdíl od Coruscantu žijí zde lidé ve větším soucitu k přírodě, města jsou čistá, lidé se většinou chovají slušně a každý, kdo se snažil na Alderan propašovat zbraně byl tvrdě potrestán. Alderan byl ráj ,krásná příroda vyspělá kultura a technicky vyspělý .

Kashyyyk

Lesnatá planeta, jejímiž obyvateli jsou Wookiové. Wookiové se kvůli predátorům na povrch museli přizpůsobit životu v korunách zdejších obrovských stromů, na kterých si stavějí rozsáhlá města. Města jsou poměrně vyspělá a to navzdory tomu že nepoužívají téměř žádnou techniku. Některá města obchodují s okolním vesmírem, protože mají vlastní přistávací plochy nebo hangáry.

Vortex
Bouřlivá planeta, která je domovem hmyzího druhu Vorů. Planeta je známá hlavně pro svou katedrálu vichrů, která každý rok pomocí větru začne hrát, vždy originální píseň.Vorové jsou hrdým národem, který odmítl pomoc republiky, když nešťastnou náhodou Admirál Ackbar Katedrálu vichrů zničil, nakonec si postavili sami novou a k Republice necítil žádnou zášť.

Naboo

Planeta bez pevného jádra, jejíž vnitřek je propleten zatopenými jeskynními systémy a díky tomu má povrch planety bažinatý ráz. Naboo je domovem lidí a Gunganů, což je rasa žijící pod vodou. Naboo je království, které je bohužel málo průbojné, co se senátních věcí týče takže má neustálé potíže s okolními světy.

Nal Huta, Nar Shaada
Nal Hutta je domovským světem Huttů, moci chtivých a arogantních červů, kteří si op všech myslí že jsou špína. V Huttštině znamená Nar Hutta nádherný klenot a Huttům to opravdu tak přijde, ale mají poněkud divný vkus Nal Hutta je zkažená díra, být realitní makléř tak se toho místa jdu zastřelit na povrchu je neuvěřitelný smrad a samá bažina.
Na Shaada je měsíc obíhající Nal Huttu, často se mu říká,,Pašerácký měsíc“ Povrch planety ,je podobně jako na Coruscantu, jedno velké město ,ale na rozdíl od Coruscantu zde jsou všechna patra spodní. Na planetě se to hemží pašeráky, námezdními lovci a prostě vším co je v Republice zakázané.


Yavin IV
Měsíc obíhající kolem plynného obra Yavinu. Celá planeta je pokrytá pralesy, které jsou plné nebezpečných zvířat. Původní obyvatelé Yavinu byli zotročeni Exar Kunem a následně zničeni Tito obyvatelé postavili na planetě obrovské chrámy, které využívá Luke Skywalker k obnovení řádu Jedi.

Endor
Lesnatý měsíc obíhající stejnojmennou planetu. Obyvateli Endoru jsou malá chlupatá stvoření Ewoci. Ewoci žijí v symbióze s okolní krajinou a podobně jako Wookiové nepoužívají žádnou techniku a žijí v chýších vysoko v korunách stromů, ale na rozdíl od Wookiů nemají žádný styk s okolním vesmírem.

Mon Calamari
Domov 2 národů, které žijí ve vzájemné symbióze. Mon Calamari je mořský svět, ve kterém nenarazíte na žádnou pevninu. Calamariané společně s Quarreny postavili plovoucí města. Města jsou rozdělena na 2 části, na část která je nad hladinou, kde žijí Calamariané, a pod hladinou, kde žijí Quarreni.

Tatooine
Písečná planeta,která má 2 slunce. Vládnou na ní Huttové a proto se tu většinou vyskytují otroci, pašeráci a nebo námezdní lovci. Původními obyvateli Tatooinu jsou Tuskeni, kterým se přezdívá píseční lidé ,a Jawové. Tuskeni jsou putovní národ, který se jen zřídkakdy přiblíží k některému z mála měst. Lidé se zde živý převážně farmařením, což je opravdu těžké v podmínkách na Tatooinu.

Bespin

Plynný obr o průměru asi 118 000 kilometrů a dobou rotace kolem dvaceti hodin. Je nejdůležitější planetou ve stejnojmenném systému. Bespin má mnoho měsíců, k největším patří H'gaard a Drudonna známí jako Dvojčata. Tuto planetu má pod svým velením Lando Calrissian, který ji vyhrál v hazardní hře.


Geonosis

Tato nehostinná planeta vzdálená méně než parsek od Tatooine je domovem Geonosianů. Hlavní složkou pouštního povrchu je načervenalý písek a prach. Komunikace v blízkosti planety je obtížná kvůli vysokému obsahu kovů. Na této planetě probíhaly Klonové války, bylo tu zničeno mnoho životů a v neposlední řadě i droidů.

Kamino

Tato vodou pokrytá planeta se nachází v oblasti známé jako Divoký vesmír, za hranicí Vnějšího okraje. Planeta je obydlena Kaminoánci, kteří jsou známí pro svou klonovací technologii Krátce po bitvě o Naboo zde byl Jango Fett naklonován pro vytvoření armády klonů použité v klonových válkách.Když zjistili separatisté odkud pochází klony Staré Republiky, podnikli útok na Kamino, avšak separatisté bitvu prohráli. Jako na ostatních planetách se i na Kaminu střídají roční období, nicméně se projevují pouze ve změnách teploty a oblačnosti - déšť nikdy nepřestává. V oceánech Kamina se nachází několik životních forem, kolem planety obíhají tři měsíce.

Hoth

Je šestou planetou systému stejného jména. Ledový, neobydlený svět pokrytý ledovcovými poli, který obíhá modrobílé slunce. Tento izolovaný svět není dokonce zaznamenán na některých standardních navigačních mapách. Povstalci tu postavili svoji základnu, aby unikli Impériu. To je ale stejně našlo a jejich základna byla zničena.

Byss

Tento svět se nacházel hluboko v Jádru galaxie a byl soukromou planetou císaře Palpatina a centrem jeho znovuzrozené Říše šest let po bitvě u Endoru. Tato utajená planeta byla přístupná pouze po pečlivě zakódované trase, protože vzhledem k vysoké hustotě hvězd v Jádře zde byla navigace téměř nemožná. Byss a jeho pět měsíců obíhali kolem dvojhvězdy tvořené modrou hvězdou a modrým trpaslíkem. Planeta Byss byla tektonicky stabilní a neměla vůbec vychílenou osu a díky tomu byla velmi příjemným světem planin a kaňonů nenarušovaných bouřemi, zemětřeseními a jinými smrtícími jevy. Mikroskopický život v mnohých jezerech a řekách je živen modrozeleným slunečním svitem. Dominantními druhy jsou mechy a kapradiny, živočichové jsou převážně neškodnými nočními tvory. Byss nemá žádný přirozený inteligentní život, i přes to se zde nachází několik ruin z éry Expanze.

Mustafar

Mustafar je sopečný svět, menší ze podvojných planet obíhajících kolem vzdálené hvězdy. Povrch Mustafaru je utvářen erupcemi lávy a plynů, díky čemuž z vesmíru jeví jako oranžový.
Civilizaci zde vytvořila překvapivě rasa vysokých, tenkých humanoidů známých jako Mustafariané.
Techno unie na Mustafaru založila těžební základnu využívající volně tekoucí lávu na povrchu pro zisk vzácných kovů.
Poté, co Republika odhalila přítomnost Rady separatistů na Utapau, generál Grievous ukryl radu separatistů právě na Mustafaru. Vše proběhlo podle plánu Dartha Sidiouse, který věděl, že se bude muset zbavit separatistů ještě před tím, než se chopí vlády nad celou galaxií. Separatisté zde byli odříznuti a nakonec byl vyslán Anakin Skywalker, aby je zlikvidoval. Tato událost ukončila jak klonové války, tak epochu Staré republiky.


Utapau

Utapau je modrozelený svět obíhaný mnoha měsíci, nachází se ve vnějším okraji. Povrch tvoří ničím nezajímavé pláně místy pokryté kosodřevinami. Jedinou pozoruhodností této planety jsou díry, jimiž je krajina poseta. Zdejší Utaiové a Pau'ani si v těchto jámách vybudovali domovy tvořící elegantní města.
Vytvoření takovýchto útvarů umožnila pískovcová kůra planety, jež propouští vodu, která se pod touto vrstvou shromažďuje, a vytváří tak podzemní oceán. Neustalý pohyb vody vyvolal erozi, jež měla za následek propad hornin. A díky nedostatku vody na povrchu se podnebí změnilo natolik, že silné větry zarovnávaly povrch planety, vymazávaly pohoří a vytvářely nekonečné roviny. Zároveň se však síla větru dala využít ve větrných elektrárnách k zisku energie, čehož místní obyvatelé hojně využívali.
Během klonových válek tento svět zůstal nepovšimnut, neboť postrádal jakoukoli strategickou hodnotu. Nicméně byl dobyt a podroben generálem Grievousem, který zde přesunul radu separatistů těsně před bitvou o Coruscant.


Kessel

Je to obávané vězení Impéria. Vězni na něm těží koření, které pašují pašeráci po Galaxii. Podmínky na této planetě jsou příšerné a málokdo přežije věznění.  C3PO se bál, aby neskončili v dolech na Kesselu.  V kantině na Tatooine se Han chlubil s rychlostí Falcona tak, že říkal jak rychle se dostal na Kessel.
Arbra
Arbra je vzdálená stromová planeta, která sloužila jako hlavní velitelství povstalců po bitvě o Hoth. Rebelové měli štěstí, že nalezli Arbru. Skoro celá planeta je pokryta lesy, které vyplňují obrovská údolí.Planeta je obydlená Hoojibony (malé bytosti s telepatickými schopnostmi, které vypadají jako hlodavci). Hoojibsoni dovolili povstalcům obývat jejich svět, poté co jim pomohli porazit zvíře jménem Slivilith, které znamenalo hrozbu pro malé hlodavce.

Dantooine

Dantooine je relativně izolovaná planeta plná oceánů a zvířat. Planeta je obydlena humanoidními kočovníky známými jako Dantariové. Dantariové jsou silní, ale primitivní lidé, kteří většinou loví na pobřeží zdejších oceánů. Tisíce let před bitvou o Yavin byla na Dantooinu zřízena malá Akademie Jediů tehdejším Mistrem Jedi Vodo-Sioskem Baasem. Kvůli odlehlosti tohoto světa zde byla zřízena primární základnů Povstalců, kterou ale museli později opustit, protože ji objevil Velkomoff Tarkin. Kolem planety obíhají dva měsíce.

Polis Massa

ObrazekPolis Massa je nyní pouze planetoida v asteroidovém poli, které zůstalo po dávno zničené planetě daleko od všech hlavních obchodních cest. Nyní je zde těžařská a archeologická kolonie sloužící Jediům jako nouzové útočiště po rozkazu 66, během vzestupu Impéria a Palpatinovy Jediské čistky. V kolonii je také lékařské středisko, ve kterém Padmé Amidala Skywalker porodila své dvojčata, Luka a Leiu a následně umřela. Zde se také Bail Organa rozhodl přijmout Leiu do své rodiny. Když přiletěl na tuto planetu Mistr Yoda, zjevil se mu duch Qui-Gona Jinna, který mu nabídl, že ho naučí, jak přečkat svou smrt. Ve skutečnosti byl kdysi Polis Massa vyprahlý domovský svět neznámé civilizace a byl roztrhán záhadnou pohromou. Tato přírodní katastrofa vytvořila velké pole asteroidů, ve kterém je nyní planetoida známá jako Polis Massa. Obyvatelé sektoru Subterrel začali na této planetoidě archeologický výzkum, aby zjistili, jak byl svět zničen a zkoumali zvířata, které zde žili. Tento výzkum trval tak dlouho, že humanoidům, kteří výzkum provádí se začalo říkat Polis Massané. Vykopávky na asteroidu odkryli mnohé cenné artefakty. Polis Massané analyzují organické tkáně nalezené na artefaktech a vybírají tkáně vhodné ke klonování.

Wayland
ObrazekWayland je primitivní svět nacházející se zhruba 350 světelných let od Myrkru. Povrch je pokryt hustými lesy a travnatými pláněmi. Uvnitř hory Mount Tantiss, umístěné na severní polokouli, byl císařův sklad trofejí a klonovací zařízení. Císař jmenoval Strážce hory, který byl zabit šíleným klonem Mistra Jedi Joruse C'baotha. Klonovací komplex začal využívat velkoadmirál Thrawn až do doby, kdy byl komplex zničen Landem Calrissianem a Chewbaccou.

Bothawui

Bothawui je třetí a nejvýznačnější z devíti planet systému. Hlavní město planety se nazývá Drev'starn a leží v podhůří Kurual'grastského pohoří. Nacházejí se v něm obvykle základny klanů a mnoho dalších věcí, které může město nabídnout. Například kantýny, trhy a další zajímavá místa. Teprve nedávno tu byla postavena ZOO. Dalšími význačnými městy jsou Covepi'starn, Dreel'starn, která jsou na západním kontinentu a Blee'starn umístěný na ostrově. Na jižní polokouli je mnoho bohatých farem, které začínají být oblíbené díky penězům ze stále vzrůstajícího exportu. Na planetě žije mnoho zvířecích druhů včetně velkého množství hlodavců.

Cato Neimodia
Na jednom z Neimodiánských 'finančních světů', Catě Neimodii, byla tajná pevnůstka Nuta Gunraye. Planeta je mezi dvěma známějšími planetami, Neimodia a Talasea. Města na Catě Neimodii byly postaveny na obřích mostech ze skály. Před koncem Klonových válek, roku 19 PBY, Republika spustila útok na pevnůstku místokrále obchodní federace, v jehož čele byli rytíři Jedi Obi-Wan Kenobi a Anankin Skywalker. Města však setrvávali v obraně před Republikou, což vedlo k divoké letecké bitvě, ve které byl na příkaz 66 klony sestřelen Mistr Jedi Plo Koon. Mezi další Neimodiánské 'finanční světy' patří také Deko Neimodia a  Koru Neimodia.

Corellia

Tato planeta se dělí na dva velké kontinenty, které jsou oba osídlené. V hlavním městě Coronetu se nachází asi nejluxusnější hotel v galaxii. Jedna noc přijde v tomto hotelu na průměrný roční dělnický plat. Na Corellie sídlí nejslavnější společnost na výrobu lodí v galaxii. Jmenuje se Corellian Engineering Corporation. Vyrábí převážně civilní, lehko upravitelné frachťáky (např. Millenium Falcon je upravený frachťák YT-1300).

Saleucami
Saleucami je temný, suchý svět, na kterém jsou rozptýlené oázy, v kterých rostou rostliny. Saleucami byla masivně obléhána Republikovými jednotkami během Klonových válek. Bojovali zde dva Generálové - Jediové Oppo Rancisis a Stass Allie. Oppo Rancisis zde byl zabit Mistrem Jedi Sorou Bulqem, který se obrátil do služeb Darth Tyranuse. Když bylo Saleucami dobyto Republikou, vedla zde Stass Allie na jejím spídru 74-Z jednotku BARC trooperů, kteří dostali rozkaz 66 a sestřelili ji.

Felucia

Felucia je planeta plná bizarních rostlin a zvířat. Když svítilo slunce, vše se zde třpytilo, jako barevné sklo. Felucia sloužila během Klonových válek jako velitelstv5 Komerčního cechu. Na planetě se také nachází Gossamská kolonie, která byla objevena 40 000 let před Bitvou o Yavin. V čele klonových jednotek na této planetě stála Jedi Ayla Secura. Ayla zde zemřela, když na ní kloni vykonávali příkaz 66.

Haruun Kal

Jediná planeta v systému Al'Har, Haruun Kal vypadá z vesmíru jako jeden velký oceán. Tento „oceán“ je ale ve skutečnosti vrstva toxických plynů, která se v atmosféře usadila díky sopečné aktivitě. Život zde může přežít jedině ve vyšších polohách, kam se tyto jedovaté plyny nedostanou.
Původní obyvatelé tohoto světa, Korunové, jsou všichni citliví k Síle. Existuje mnoho teorií, které tuto výjimečnou vlastnost Korunů vysvětlují. Rada Jediů oficiálně uvádí, že se zde během Sithských válek zřítila vesmírná loď převážející Rytíře Jedi a Korunové jsou jejich potomci.
Pod nadvládou Republiky propukla na planetě občanská válka mezi Koruny a přistěhovalci, kterým Korunové říkali Balawaiové. Tyto tzv. Letní války trvaly od roku 51 BBY do 22 BBY. V roce 22 BBY zastavil Mace Windu občanskou válku, ale jeho padawan Depa Billaba, která zde byla na dlouhodobé misi, při tom podlehla temné straně.


Carida

Planeta Carida byla tvořena rozličnými druhy terénu - pohořími, ledovými poli a arktickými pustinami, džunglemi plnými masožravých rostlin a vyprahlými pouštěmi včetně Forgofsharské pouště, která byla domovem jedovatých mnohonohých plazů. Dalšími zvířaty byli rudě zbarvení caridští bojový pavouci, dvanáctinozí tvorové pokrytí ostny, kteří komunikovali na nadzvukové úrovni. Byli chováni pro své bojové schopnosti a také pro cenné diamantově tvrdé chitinové exoskeletony. Na Caridě bylo umístěno Imperiální vojenské tréninkové centrum zvané Caridská akademie, kterou navštěvovala například admirál Daala. Carida byla úplně zničena, když z ní Kyp Durron udělal pomocí Drtiče sluncí supernovu.

Dagobah

Na bažinaté planetě Dagobah nejsou žádná města ani pokročilá technologie, přesto je plná rozmanitých druhů života. Mezi nejznámější patří obrovští močáloví slimáci, dračí hadi, noční netopýři, masožravé houby, bioluminiscentní lenochody a mnoho dalších. Barevní ptáci jubba pískají velmi uklidňující melodie, což však může být způsobeno nepatrnou manipulací se Silou. Dagobažské rostliny jsou například houby, které explodují, když jsou vystaveny světlu a duhové révové květiny rostoucí nad hustou klenbou stromů. Dagobah byl domovem Mistra Jedi Yody, který zde trénoval Luka Skywalkera do své smrti před bitvou u Endoru. Během pádu Staré republiky přistál na planetě průzkumný tým pod vedením vědce jménem Halka Four-Den a předpokládá se, že byli zabiti smrtícími formami života. Asi 25 let před bitvou o Yavin zde byl zničen bpfasshský Temný Jedi.

Honoghr

Tato planeta je pokrytá neúrodnou pustinou. Kdysi měla bohatý ekosystém, ale její povrch byl zničen během bitvy vesmírných lodí. Když jedna z nich havarovala, způsobila ohromné zemětřesení a uvolnila toxické chemikálie, které vítr a déšť roznesl do všech koutů planety. Po této katastrofě nabídlo Impérium Noghriům 'pomoc' za jejich spolupráci a začalo je zneužívat. Teprve po půl století díky Leie Organě Solo poznali, že jim Impérium lhalo a začali znovu pěstovat rostliny v malé oblasti, kterou nazývali 'Zítřky naší planety'. Další známou oblastí je Čistá země a město Nystao. Každý kmen či rodina jsou vedeny noghrijskou ženou jménem maitrakh.

Lesnatý mesiac Endoru

Její pravý název je "lesnatý měsíc“. Tato planeta odehrála důležitou roli v Epizodě VI, kdy se na orbitě této planety nacházela Hvězda Smrti II. Planeta je pokryta z části lesem a z části oceánem. Endor je domovskou planetou Ewoků, medvídkovitých bytostí, kteří žijí vysoko v korunách stromů. Živí se lovem menších zvířat, ale sami jsou loveni Goraxi. Goraxové jsou polointeligentní stvoření vysoká přes třicet metrů, kteří žijí v jeskyních.

Mesiac Kesselu

Tento měsíc slouží Kesselu jako obrana planety. Když kesselské doly ovládal Moruth Doole, na planetě byli doky pro pašeráky a zločince, kterým Doole platil. Později byl ale tento měsíc zničen prototypem Hvězdy Smrti.

Mygeeto

Mygeeto je planeta plná obřích krystalů. Města jsou postaveny uvnitř, na a okolo rozličných krystalů, které byly dějištěm pro mnoho hrůzných bitev v Klonových válkách. Planeta byla jednou z hlavních držav Intergalaktického bankovního klanu. Během bitvy o Mygeeto dostal Komandér Bacara příkaz 66 a zabil Mistra Jedi Ki-Adi-Mundiho. Ještě než padlo Mygetoo do rukou bankovního klanu zde Jediové nalezli krystaly, které jsou nutné při výrobě světelných mečů.

Yavin

Tato planeta je plynný obr. Nikdo zde nemůže žít, protože má otrávenou atmosféru. Planeta má několik měsíců a některé z nich jsou obyvatelné.

 
Dúfam že sa vám páči môj web