Vše o Star Wars

Senát

Senát 

Obrazek


Senát nie je tak isto ako iné vlády riadený jedným človekom.Pravda je,že hlavnú rolu má kanclér - povedzme že takový předseda vlády.Hlasuje se také obviklým zpôsobom - je vznesen návrh a každý jeden zástupce své planety hlasuje pro nebo proti.Návrh poté schválí kanclér.
Budova senátu,je umístena na hlavní planete republiky - Coruscantu,je obrí kolos,z jeho středu od zeme vyjíždí kanclér s byrokraty na "podstavci".Po celé stene senátu jsou malé kulaté "lodičky" (viz. obrázek) které vezou jednotlivé zástupce planet kteří budou mluvit ke středu ke kancléři.Budova má skvělou akustiku,takže není potřeba žádného mikrofonu,ale slyší naprosto všichni.
Ovšem byrokraté,senátoři a hlavní kancléř nejsou jediní,kdo osudu návrhu rozhoduje.Hlavní slovo má totiž rada Jediů,která musí každý jednotlivý návrh schválit nebo shodit ze stolu.Proto jsou také rytíři Jedi označováni za ochránce republiky,která by bez senátu a fungující vlády nemohla existovat. Nejznámějším kancléřem byl kancléř Palpatin.Ten se dostal k moci při blokádě a invazi Obchodní Federace na Naboo.Její patnáctiletá královna Padmé Amidala (ano ta) totiž nechala hlasovat o nedůvěře tehdejšího nejvyššího kancléře Valruma.V dalších hlasováních byl Palpatin zvolen.O deset let později dal vytvořit Armádu klonů pro republiku,která byla poté nasazena do klonových válek.Na konci války,když Palpatin přivedl už jako odtajnění Sithský lord a Mistr zesnulého Darth Maula Anakina Skywalkera k temné straně,reformoval za bouřlivého potlesku Republiku na I. Galaktické Impérium a stal se sám Císařem - Imperátorem.Republika byla znovuoživena až po pádu impéria zaviněného Palpatinovou smrtí.


 
Dúfam že sa vám páči môj web