Vše o Star Wars

Stroje

Millenium Falcon
Upravený transportér YT-1300 firmy Corellian Engineering Corporation

Technické Údaje:

Dĺžka:27 m na dĺžku

Max.rýchlosť:3000 g/hyperpohon triedy 0,5/1050 km/h

Primárný výrobca:Corellian Engineering Corporation

Len málo korábů je tak legendárních jako Millennium Falcon, osobní loď novorepublikového hrdiny Hana Sola.Na první pohled tento koráb vypadá jen jako další otlučený transportér.Tento skromný zevnějek však skrývá skutečnost, že Falcon patří k nejrychlejším a nejpozoruhodnějším plavidlům v galaxii.Millennium Falcon je výsledkem roků neustálích úprav a vylepšování.Brzy poté, co loď získal,vybavil ji Solo  a jeho wookieeský kopilot Chewbacca vojenskou anténou, coby součástí veškeré (a naprosto nezákoné) sady senzorů určené pro dlouhé vzdálenosti. Pro případ boje tato dvojce naistalovala dvě vížky se čtyřhlavňovými jaserovými děly, která později Wookijka jménem Jowdrrl připojila k samovyhledávacím ovladačům palby v kopitu.Na ochranu korábu Shug Ninx makrofúzoval plát pancíře z hvězdného destruktoruv zadní části pravého přistávacího ramene lodi  a vypovězení mechanici zase dodali zesílené deflektorní štíty, ukradené z imperiálních opraven.  Za svou rychlost Millennium Falcon vděčí výrazně upravenému motoru hyperpohonu třídy 0,5. Ale i jeho podvětelné motory jsou impozantní a hbitý Falcon sedokáže vyhýbat imperiálním stíhačkám TIE či prokličkovat pásmem asteroidů. Motory bylyrovněž upravenypro rychou startovací sekvenci o délce tří standartních minut, aby mohl stroj znenadání zmizet , krycí palbu při těchto  únicích pak zajišťuje výsuvný rotačný  opakovací blastr. Jelikož jsou motorvé systémy tak vyspělé , jsou rovněž nesmírně citlivé a vrtošivé: zejména hyperpohon vyžaduje neustále opravy a údržbu . K mnoha dalším úpravám Falconu patří supermoderní akcelerační kompenzátory, zvětšené ostvory pomocných raket a průhledné optické snímací panely ,jež zvyšují viditelnost na bocích a v zadní části.O hladkou komonikaci mezi všemi systémy se strají tři droidské mozky.
ARC-170
http://www.vegatransports.com.au/starwars/EP3/arc170_starfield_fleet.jpgJe samozřejmostí, že Coruscant bránili jen nejmodernejší stroje. Republika potřebovala nové stíhačky, které nasadí za v-19. Oslovili firmy Incom a Subpro, které dodali ARC-170. O činnost tohoto stroje se starali 3 klonpiloti. První se staral o ovládání lodě, druhý měl na starost zbraně a o zábavu pronásledovatelům lodě sa staral třetí zadní střelec. Pomocnou ruku J dáva i robot řady R2/R4. Tento stíhač byl vybaven i rozšířenou podporou života, která postačovala na 5 dní. Tento stíhač má více znaků, které jsou typické pro Incom corporatin, a to umístnění motorů a s-fólie, které jsou i na X-wingu(rozklápěcí krídla).

Nubian H

nubianbK celé řadě transportních plavidel, která Noboové zkonstruovali, patří i královská jachta. Neuvěřitelnou rychlost 8000km/h (2800G) doplňuje úzká silueta a kryté motory, to vše proto, aby zanechala na snímacích zařízeních co nejmenší signaturu. Navíc je jachta vybavena nejsilějšími štíty, jaké mají na Naboo k dispozici. Robustní hyperpohon třídy 0,9, impozantní komunikační zařízení schopné rozesílat signály do nejvzálenějších koutů, to vše činí z této lodi unikátní stroj.
    Posádku tvoří pilot, navigátor, kopilot, komunikační a štítový technik a dva atromechové. Podobně jako královká koráb je i jachta potažena chromovým povlakem, který je vyhrazen pouze pro osobní flotilu vládnoucího panovníka. Po lodi jsou rozmístěny panely, které umožňují snadnou opravu všech prvků. Pro jistotu je  47,9 mteru dlouhá a 8,1 metru široká loď vybavena náhradním generátorem energie a sekundárními motory.

Luckrehulk-LH 3210
lucrehulk
    Typ Lucrehulk, původně vyrobený firmou Hoersch-Kessel Drive, je kruhový koráb, který má v průměru 3170 metrů. Původně se jednalo o nákladní loď, ale Obchodní federace, která nechtěla utrácet za nové křižníky, z nich udělala bojové lodi. Vybavila je 42 čtyřhlavňovými laserovými děly. Na obrannu byla loď vyrobena velmi silným deflektorním štítem. Pokud na tuto loď někdo zaútočil, mohly jí v obranně pomocí 1500 Droid fighterů. Dále loď také převážela 50 výsadkových lodí, 550MTT a 6250 ATT. Řídící loď droirů se od ostatních křižníků třídy Lucrehulk lišila jen minimálně, nejdůležitější bylo přidání ústředního řídícího počítače, který řídil všechny droidy. Signály jim byly vysílány pomocí několika vysílačů. Vzhledem k tomu, že se původně jednalo o nákladní lodě, byly tyto křižníky velmi pomalé. Dosahovaly rychlosti pouze 300 G a v atmosféře 500km/h. Poze hyperpohon měl relativně slšnou rychlost, dosahoval hodnot 2. třídy.

Eclipse

eclipseKvůli tomu byl také firmou KDY sestrojen ISD a později také ještě větší hvězdný superdestruktor.Když se poprvé zapojil do bojů, prokázal, že si svou pověst zaslouží. Pyšnila se 500 těžkými laserovými děly a 550 turbolaserovými bateriemi. Navíc se v Eclipse skrýval superlaser, jenž dokázal proniknout i povrchem planety. Díky těžkému pancířy a silným štítům mohla tato loď rozrazit prakticky cokoli, co jí stálo v cestě, a deset projektorů gravitačních studní navíc hlídalo, aby nepřátelská plavidla neunikla do hyperprostoru. Eclipse sloužila rovněž coby nákladní loď. Do jejích nákladních prostorů se vešlo 600 TIE Interceptorů (50 eskader) a 96 TIE Bomberů (8 eskader). Koráb také pojal 100 AT-AT a 150 000 vojáků. K obsluze bylo potom ale potřeba přes 700 000 člwnů personálu.  Eclipse byl však zničen. Luke a Leia přemohli císaře, když se nacházel nad Vížkobou bází a začal vytvářet bouře síly. Luke s Leiou stihy uprchnout, ovšem bouře loď zcela zničila. Impérium poté postavilo druhý Eclipse.

Rebel transport
rebeltransport
Když Impérium napadlo základnu Echo na Hothu, unikly klíčové postavy jen díky těmto transportérům od firmy Gallofree Yards. Aliance používala jako transportéry řadu různých plavidel,ale jedním z mála "opravdových" byl tento 90 metrový střední transportér. Koráb pojme náklad o hmotnosti až 19000 metrických tun a může se pohybovat rychlostí 900G / 650km/h a má hyperprostorový motor třídy 4.  Rychlé naložení a vyložení umožňují stovky nákladových modulů. Tyto lodě jsou velmi poruchové a pomalé, proto musely být vybaveny různými senzory, aby mohly uniknout před Imperiálními křižníky. Částečnou ochranu jim poskytoval transportér systém deflektorních štítů. Povstalecké transportéry nebývají vyzbrojeny. Jedinými zbraněmi jsou čtyři dvojitá výsuvná děla. Proto bývají doprovázeny X-Wingy. 

Mon Cal Krížnik

moncal Když Mon Calamariové vstoupili do galaktické občanské války coby spojenci Aliance, přispěli k nepočetné armádě skromnou flotilou velkých a odolných korábů. Křižníky Mon Calů, původně určené ke kolonizaci a osobní přepravě, jsou překvapivě přizpůsobivé. Po úpravách k bojovám účelům pojme křižník MC80 dvacet iontových děl, 48 turbolaserů a 6 projektorů tažných paprsků a do hangáru 36 stíhaček, to vše při celkové délce 1200metrů a rychlosti 1550G (hypermotor třídy 1). Kromě tlustého pancíře mají MC80 neobvykle silné deflektorní štíty, jež se překrývají a které vytváří desítky generátotů štítů. Křižníky Mon Calů tvořily v bitvě o Endor většinu velitelských lodí Aliance.  Křižník jménem Home One sloužil  coby hlavní loď a osobní vlaková loď admirála Ackbara. Arzenál lodi se zaměřoval na iontové útoky: 36 iontových děl doplňovalo 29 turbolaserů. Rovněž se do něj vešlo 120 stíhaček.  Po bitvě o Endor vyvíjeli Mon Calamariové další křižníky jako třeba MC80B, MC90 (75 tubolaserů, 35 iontových děl, 6 protonových torpédometných hlavní), větší Star Defendry nebo naopak lehké a malé jako například Poesy.

Nebulon-B
nebulonbPovstalecký křižník je pozoruhodný tím, že většinu fregat Nebulon-B od výrobce Kuat Drive Yards si objednalo Impérium. Firma zkonstruovala 300 metrový Nebulon k tomu, aby chránila větší koráby. Fregata má na palubě 12 laserových děl a  12 turbolaserových děl, odolné štíty a zesílený pančíř. Menší válečně lodě se mohou napojit na centrální přistávací ústí. Do hangáru se  vejde až 24 stíhaček.Zátupci Povstalců získali několik fregat Nebulon-B prostřednictvím zběhů či krádeží. Po souboji s Darth Vaderem v Oblačném městě se Luke Skywalker zotavoval ze svých zranění na palubě lodi Redemption určenou hlavně pro lékařské účely. Nebulon-B dosahuje ryhlosti 1200G, resp. 800km/h (hypermotor třídy 2), čímž se řadí mezi pomalejší lodě. 

Corellia Corvette
corelliancorvette
Poté, co se princezbna Leia zmocnila plánů Hvězdy smrti, pokusila se uprchnout v korvetě jménem Tantive IV vyrobené firmou Corellian Engineering Corporation.(hyperpohon třídy 2)  Coreliánská korveta je starším modelem víceúčelové lodi. Toto plavidlo může sloužit jako doprovodný stroj, nákladní koráb či jako osobní dopravní letoun. Ačkoli nebyla korveta určena pro nezákonnou činnost, obsahuje prvky, díky nimž si ji často výbírají jako svoje plavidlo různí pašeráci a piráti.  Koráb dosahuje rychlosti 2700G/ 950 km/h a má výkonný kalkulátor hyperprostorového skoku .  Corelliánské korvety se vyrábějí beze zbraní, lze na ně namontovat různá děla na univerzální palebná stanoviště. Povstalecké Blockade runnery mohly pojmout až 8 turbolaserů, 6 laserových děl a čtyři iontové kanóny.  Korveta má také základní štíty, které ale postačují pouze na malé bitvy a nevyrovnají se s palbou z Imperiálního křižníku. Tantive IV byla konzulární loď. Poté co se Leia zmocnila plánů Hvězdy smrti, potkal ji tragický konec. Darth Vader jí vypátral, pomocí tažných paprsků Devastatoru se korvety zmocnil, zajal Leiu, která ale stihla dát plány do R2-D2. Při útoku byl zabit kapitán Antilles a Tantive IV byl zničen smrští střel z Devastatoru.

Consular
consular
Republikové křižníky, pro které byla typická šarlatová barva označující diplomatické lodě, vzlétly poprvé v posledních letech Staré republiky. Předchozí diplomatické křižníky byly luxusní a prostorné,kdežto Consular s dĺžka 115 metrov  byl poměrně prostý a skromný. Proto si ho také vybrali Quigon-Jinn a Obi-Wan Kenobi, když letěli na planetu Naboo při bezvýsledném pokusu vyjednávat s Obchodní federací. Salonní modul byl na každém v každém křižníku universální,aby v něm bylo možno vytvořit rozličné podmínky a druhy atmosféry. Moduly byly opancéřované a chráněné před sledovacími zařízeními. Díky tomu byly vhodné pro choulostivá jednání. Po pádu republiky byly salonní moduly nahrazeny nákladními či dokonce hangárem pro malou stíhačku. Tyto diplomatické lodě postrádaly jakkékoliv zbraně a byly odkázány jen na deflektorní štíty a doprovodné stíhačky. Nepatřil ani k nejrychlejším, s Rychlosťou 2040 G, resp. 900km/h a Hyperpohonom triedy 2 šlo pouze o průměrnou loď co se týče rychlosti. Výrobcom Consularu byla firma Corellian Engineering Corporation.

ETA-2 Actic
Eta-2 Actis  Tato stíhačka, která je používána zhruba od poloviny klonových válek, ale největšího rozmachu dosáhla až ke konci, byla jako první použávaná mistrem Saesse Tiinem, kterému Delta 7 Aethersprite moc nepřirostla k srdci. Eta-2 Actis díky své malé velikosti postrádá jakékoli těžké letové přístroje, senzory a štíty. Vměstnat obrovskou sílu stíhačky do droboučkého trupu znamenalo problémy s přehříváním, s nimiž se konstruktéři vypořádali pomocí rozsáhlého systému odvodu tepla, čerpadel a chladícíh křídel. Velká laserová děla Interceptoru vystřelují silné paprsky, ale jejich nevelké kondenzátory omezují kadenci palby. Pilotům z řád rytírů Jedi to ovšem nezpůsobuje zvláštní potíže, protože jen zřídkakdy minou. Stíhačka je 5,47 metrů dlouhá, 4,3 metrů širokákřídly 2,5 metrů a s rozevřenými chladícími vysoká. Její nejvyššílineární zrychlení ve volném vesmíru je: 5200 G; nejvyšší rychlost ve standardní armosféře je: 15 000 km/h. Díky své velikosti nemá vlastní hypermotor, proto je k ní vyráběn prstenec hypermotoru zvlášť. Do její posádky patří jeden pilot a jeden opravářský droid. Ze zbraní má dvě dvojitá laserová děla a dvě sekundární iontová děla. Vyrobila jí firma Kuat Systems Engineering, divize společnosti Kuat Drive Yards.

Radon-Ulzer 620c
Dĺžka:7m motory 3,15kokpit                     
     
Max.rýchlosť:947km
/h
Výrobca:Radon-Ulzer                                                           
Tento stroj patří k těm, které v sobě úžasně kombinují futurismus a dávnou minulost. Závodění s těmito kluzáky taženými proudovými motory patří mezi nejnebezpečnější "sporty"a jeho pilotování je často přirovnáváno k sebevraždě. Hodně lidí (nebo spíše bytostí)je však nadchnuto sledováním těchto vzrušujících závodů. A téměř každý divák si chce vsadit, takže se okolo kluzáků točí celkem slušný byznys. Závody sice jsou (nebo aspoň za dob Staré republiky byly) zakázané. Ale to nijak nevadí různým zločineckým organizacím (a to převážně Huttům), aby na nich vydělávaly pěkný balík v soustavách, které se nacházejí na Vnějším okraji a leží tak dál od moci Republiky. Typickým příkladem těchto planet jsou Tatooine a Malastere.

Acclamator
Výroba:
Rothana Geavy Engineering, filiálka Kuat Drive Yards
Hyperpohon:Trieda 0,6
Max.Rýchlosť:3 500G
Dĺžka:752m

acclamator
Zakázku dostaly od Kamionanů. Každý Acclamator může pjmou až 18000 klonovaných vojáků, 320 spídrmotorek, 80 Gunshipů, 36 SPHA-T a 48 AT-TE.Acclamator nebyl primárně rčen na boj loď proti loďi, přesto se ale dokáže dobře bránit, neboť má 24 laserových děl, kterými útočí na stíhačky, turbolasery a torpédomety se používájí proti větším lodím. Primárně jsou ale turbolasery zaměřeny na ostřelování planet a proto nejsou nejpřesnější a pomalu se nastavují do pozice. Proto byly později v klonových vákách doprovázeny stíhačkami a bitevníky, které jim poskytovaly ochranu. Za dob Impéria se z Acclamatora vyvinuly destruktory.

Snowspeeder  
Dĺžka:
5,3m   
    
Max.rýchlosť:
1 110km
/h  
Výrobca:
Incom Corporation                 

T-47 byl původně postaven jako atmosférické nákladní vznášedlo, kde pilot seděl vpředu a za ním, v proti směru jízdy, obsluha nákladu, zavěšeného na repulzním nákladovém modulu. Ta také měla na starost harpunové dělo.Aliance používala tyto speedery v podstatě už od počátku své existence. Její technici  na něj namontovali dvojici laserových děl a trup vyztužili pancířem. Z nákladní obsluhy se tak stal střelec, který zaměřoval pomocí důmyslně umístěných holografických displayů. Ovšem i pilot mohl v převzít jeho povinnosti, pokud to bylo nezbytné. Snowspeeder možná působí oproti mamutí imperiální pozemní technice trochu titěrně a křehce, ale jeho velikou výhodou byla rychlost. Ideální bojová rychlost se totiž pohybovala okolo 600 km/h , s čímž se imperiální kolosy nemohly ani srovnávat. Mezi další výhody patřila snadná ovladatelnost a obratnost.
Imperial Star destroyer-Devastor

Dĺžka:1,6km
Bojový počítač: Myradine Gf-2.3
Avionika: SFS 4z-94
Astrogace: KDY Nt-92s
Energia: Solární ionizační reaktor
Štíty: 2ISD-72x

Max.zrýchlenie:2 300G

Hyperpohon: Trieda 2

Výrobca: Kuat Drive Yards

Hvězdný destruktor třídy Imperial byl nástupcem menšího modelu Victory. Oproti němu přinášel mnoho vylepšení. Hlavně byl téměř dvakrát tak dlouhý a mohutný. Díky tomu se zvýšila přepravní kapacita a samozřejmě také počet zbraňových systémů. Naopak narozdíl od Victory nemohl sestupovat do atmosféry, takže nemohl přímo vysazovat jednotky a musel použít speciálních lodí.

Díky jedinečnému tvaru mohl pálit ze všech zbraní najednou.
K těm hlavním patří 60 turbolaserů vybavených technologií pro zaměřování rychle letících stíhaček. Dále pak 60 iontových děl a 10 projektorů tažných paprsků.

Celou loď pak chránili 2 obrovské generátory štítů umístěné na můstku.Celý tento kolos pohání obří reaktor sluneční ionizace od firmy Sienar Fleet Systems. Reaktor je umístěn v kopuli z duraoceli a karbonitu na spodní straně lodi. Je tak výkonný,že si,i když všechny systémy běží na plný chod, ponechává značnou rezervu ve svém výkonu.

Tento destruktor pojme 9700 vojáků. Do velkých nákladových prostorů se vejde 20 AT-AT, 30AT-ST a do hangáru pak 72 stíhaček. Na palubu se dále vejdou nejrůznější bárky, dělové čluny, transportéry, Lambda raketoplány a také prefabrikovaná posádkový základna pro dlouhodobější okupace planet.

Po bitvě o Yavin firma KDY začala vyrábět inovovanou verzi Imperial Star Destroyer II. I ten měl ale být nahrazen Super Star Destroyerem.

Executor
executor
S délkou  12800 metrů byl Executor největším vojenským korábem své doby. Jeho majestátnost okázale předváděla císařuvu moc a zdánlivě neomezené zdroje. Pro boje ve vesmíru měl Executor více než tisícovku zbraní, od standartních turbolaserů a iontových děl až po vrhače třaskavých střel a projektory tažných paprsků.  na palubě Executoru se nacházelo obrovské množství stíhaček.  Koráb, který dosahoval maximální rychlosti 1230 G a měl hyperpohon třídy 2, půvpdně převážel 144 stíhačů TIE rozdělených do dvou komplentních perutí. Za bitvy o Endor už ale byla flotila stíhaček na palubě směsicí TIE Interceptorů, Bomberů a Fighterů.  Vozový park se potom sestával až z dvou tuctů AT-AT a jejich výsadkových člunů, 50 AT-ST a menší armády spídrmotorek, landspídrů a AT-PT. Mohutné vojsko pak doplňovaly tři prefabrikované posádky a 38000 dalších členů pozemních jednotek.  Během bitvy o Hoth byly v provozu ještě další tři superdestruktory a na dalších se pracovalo. Přesný počet destruktorů dokončených do bitvy o Endor není známý, několik strojů bylo ale dokončeno i po bitvě. Executor byl nakonec zničen právě v této bitvě, když mu poškozený A-Wing narazil do můstku a poničený koráb se srazil s druhou Hvězdou smrti.

Immobolizer
immoblizer
Firma Sienar Fleet Systems vyrobila první interdikční křižnky dvy roky před bitvou o Yavin, ale do bitvy o Hoth se tyto nákladné lodě konstruovaly pouze ve velmi omezeném množství. Křižníky byly rozmisťonány po obvodu bitev, aby zabránily nepřátelským lodím v úniku nebo také při blokádách planet. Pioti Aliance však brzy zjistily, že projektory gryvitačních studní na interdikčním křižníku potřebují na aktivaci přes 60 vteřin, čímž měli malou šanci na útěk, ovšem jen málokdy mohla přejít do hyperprostoru celá flotila.  Immobilizer mohl také útočit s pomocí 20 čtyřhlavňových laserových děl. Proti nepřátelské palbě ho chránil více než tucet generátorů šítů. Jeden z Immobilizerů za Trawnovy trilogie se pokusil zajmout Luka pomocí tažného paprsku. Luke však odpálil dvojici protonovch torpéd, čímž odvedl pozornost a provedl rychlý mikroskok do hyperprostoru.  


X-wing
Nosnosť:
110 kg
Max. Rýchlosť: 1050 km/h
Senzory: Fabritech ANx-y
Bojový počítač: Industrial Automation R2
Avionika: R2
Astrogace: R2
Energia: Kryo baterie Novaldex D4-Z s reaktorem
Štíty: Chempat

Tato stíhačka patří k nejlepším vůbec. Původně ji mělo získat Impérium, ale Impérium začalo podezřívat návrháře z Incomu že simpatizují s Rebelií, následně Aliance pomohla návrhářům a ti ji za oplátku dali plány X- Wingu. Má titanový trup chráněný štítovým projektorem. Je ozbrojena čtveřicí leserových děl a protonovým dělem.Řídí jí jeden pilot kterému v nouzi pomáhá jeden astromech droid. Dále je tato stíhačka lechce ovládána.Tyto stíhačky používá Aliance.

B-Wing
Nosnosť: 65 kg
Max. Rýchlosť: 950 km/h
Senzory: Fabritech ANv-9q
Bojový Počítač: Fabritech ANq 3.6
Avionika: Narmox HG.6w
Astrogace: Mikroaxial LpM-549
Energia: Vinop 02 K kryo baterie a
Štíty: Sirplex Zr-4

http://swpm.ic.cz/Bwing_negvv.jpgB-Wing je nejsilnější a nejtěžší útočná stíhačka Aliance, navržená speciálně k útokům proti velkým lodím a základnám. Stroj má neobvyklý stabilizační systém umožňující setrvání kokpitu ve stabilní poloze, zatímco zbytek stroje se kolem něj otáčí.To pomáhá redukovat namáhání materiálu při některých manévrech. dokonalený zaměřovací systém této lodi koordinuje iontové kanóny a torpédomety tak, aby poskytoval maximální palebnou sílu proti jednomu určitému cíli. Jeho podsvětelna rychlost je pruměrna ale hyperpohon vyvine pouze poloviční rychlost než u běžných stíhaček.
V-Wing
Dĺžka:7,9m
Zbrane:2 dvojité laser kanóny
Výrobca:Kuat System Engineering
http://www.wizards.com/starwars/images/ship_V-wing-ROTS.jpgV-wing-Razom bola táto stíhačka najobratnejšia v republikovej flotile. Lenže je potreba mať aj zbrane. Alpha je ozbrojená 2 dvojitými laser kanónmi, ktoré sú schopné otočiť sa o 60 stupňov nezávisle na smere letu a sú automaticky navádzané k ciely. Na toto stačí 1 pilot a jeden robot rady Q9. 

SITH STARFIGHTER


GENERAL GERIEVOUS´S STARSHIP
Mezihvězdná loď Generála Grievouse,kterou můžete vidět v EP II v hangáru,ve kterém skončil hon Grievouse s Obi - Wanem,protože Grievous nestačil odletět.

NABOO N - 1 STARFIGHTER
 Obratná stíhačka ve službách vzdušných sil Naboo.Má 8 protonových torpéd a dva blasterové kanony,uložené stejně jako na letadlech z II. světové války na středu trupu po stranách.

EBON HAWK

Ebon Hawk je loď,která proslula díky herním SW peckám SW:KOTOR a KOTOR II .Je to jedna z nejrychlejších,stejně jako Millenium Falcon.


JEDI STARFIGHTER DELTA-7

Vcelku dobrá stíhačka sloužící jediům,která má ve výbavě zahrnuté lasery a rakety,jak se můžeme přesvědčit pouze v SW : Battlefront .Její největší slabinou je absence hypermotoru,která značne znesnadňuje situaci a vyžaduje jakýsi kruh,který je vlastně hypermotorem,do kterého se stíhačka přichytí.Viděna může být v EP II.

JEDI STARFIGHTER ETA-2

Vylepšená Jedijská stíhačka je podle mě vyvedenější než její předchůdce..Má dva blasterové,dá se říct "kulomety" a má již svůj vlastní hyperpohon,což byla slabina Delty - 7 .Můžete je vidět na začátku EP III ,kdy Obi - Wan letí s Anakinem osvobodit kancléře,jsou však zničeny v hangáru a následně se ztratí ze středu zájmu poté,co Grievousové lodi upadne zadní část trupu.

SITH INFILTRATOR

Sith Infiltrator jste mohli vidět pouze v EP I ,v rukou Darth Maula.Je to tichá loď,která zaručuje jeho majiteli dostatečné vlastnosti v oblasti krytí.

DROID STARFIGHTER

Tento droidí stíhač dokáže po hangáru i chodit,když uvolní zakotvení svých křidélek.Je jich obrovské množství a navíc nejsou zrovna špatně palebně vybaveny.Pod hlavní vrstvou pancíře má uložené čtyři mířené rakty,stejné,jaké používá Slave I.Tyto lodě jsou majetkem Obchodní Federace.

SLAVE 1

Tuto loď používal Jango Fett, a po jeho smrti padl do rukou jeho klonu Bobby.Ten jej v jeden moment ztratil a loď byla zanechána ve skladu Aliance.Když se k ní dostal Bobba zpět,při honu na Hana Solla dostal od Millenium Falconu těžký zásah a roztavily se jí obvody,čímž byl její osud zpečetěn.Slave I byla vybaveny velice přesnými,rychlopalnými a účinnými laserovými kanony,mířenými raketami a seismickými náložemi.

TIE FIGHTER
Nosnosť: 65 kg
Max. rýchlosť: 1200 km/h
Senzory: SFS S-3.8
Avionika: SFS F-s3.2
Astrogace: SFS N-s6
Energia: 2 solární panely

TIE Fightery jsou to nejubožejší,co může letka Impéria nabýdnout.Lasery stojí za nic,TIE nemá vůbec žádný obranný štít,dokonce ani nemá ve výbavě mašinky na podporu životních funkcí,takže piloti musí létat v těžkých oblecích.Navíc mají jen krátký dolet,takže pro piloty je boj v otevřeném vesmíru téměř smrtelná záležitost,už díky těm chybějícím štítům.

TIE BOMBER
TIE Bombery jsou vlastně rozšířené verze TIE Advanced ,jedíný rozdíl je v rozšířenosti,protože Bomberů bylo hodně,a v účelu,protože Bomber byl navržen k bombardování ze střední výšky a pro vzdušné souboje jsou použitelné pouze k obraně,k útoku ani omylem.

TIE ADVANCED X1 STARFIGHTER
Nosnosť: 70 kg
Max. Rýchlosť: 1450 km/h
Senzory: SFS S-c4.1
Avionika: SFS F-s5
Astrogace: SFS N-s6
Energia: 4 solární panely
Štíty: Novaldex

Vylepšený TIE,se stal obstojnou konkurencí proti stíhačkám třídy X ,ale kvůli její slabé rozšířenosti a velmi těžkému ovládání stroje jej mohli pilotovat jen ti nejlepší piloti,které Impérium mělo.A tak se stalo,že na obranu 1. Death Star vyrazily pouze tři kusy,včetně jednoho obsazeného Darth Vaderem.
TIE Defender

tiedefender
TIE Defender je pravděpodobně ze všech TIE nejexperimenálnější, má neobvyklou trojkřídlou konfiguraci a vynikající letové schopnosti, je také o něco rychlejší neý TIE Fighter, dosahuje rychlosti 4220G/ 1680km/h, na délku se ale příliš nelíši, Defender má 6,6 metru na délku. Narozdíl od něj má ale deflektorní štíty a hyperpohon třídy 2.  Tato verze TIe je vyzbrojena dvojicí kanónů na každém z křídle, takže celkem šesti narozdíl od dvou na TIE Fighteru. Ve standartní konfiguraci jsou křídla po stranách kokpiktu vybavena laserovými děly, kdežto horní křídlo pálí z děl iontových.  Stroj je rovněž vybaven dvojicí raketometů pod kokpitem.
Defendry nebyly masově používany a to hlavně proto, že jsou více než pětkrát dražší než standartní TIE Fighter.
  

Y - WING
Nosnosť: 110 kg
Max. Rýchlost: 1000 km/h
Senzory: Fabritech ANs-5d
Bojový Počítač: Fabritech ANc 2.7 + zobra
Avionika: Astromech řady R2
Astrogace: Astromech řady R2
Energia: Kryo baterie s reaktorem
Štíty: Chempat

Povstalecká těžší stíhačka,hůře manévrovací,ale zato skvěle zbraňově a obranně vybavená.Je to takový křižník mezi stíhačkami.

Droidy
Bojový Droid

Tito droidi jsou to nejprimitvnější,co můžete na bitevním poli potkat.Jejich neúnosně chatrná konstrukce z nich dělá prakticky nepoužitelné válečníky,pokud jsou tedy v menším počtu.Ovšem díky přizpůsobilosti mohou vykonávat to,co Droideka nebo Super Battle Droid D-2 nemohou.Pilotují stíhačky,řídí bitevníky,ovládají vesmírné křižníky a tak dále.Ovšem v boji je stačí skoupnout na zem,nebo do nich hodit blasterem a Battle droid je mimo.Další jejich slabostí je jejich blaster,který se ani nehodí zničeným jednotlivcům odebírat.


DROIDEKA

Droideka je stroj patřící Obchodní Federaci.Jeho konstrukce je velmi zvláštní,ale jeho způsob přesunu ještě zajímavější.Při přesunu se Droideka schoulí do klubíčka a kutálí se na místo,tam se "rozbalí" a pohybuje již jen po třech nohách.Jako zbraně rozsévající smrt používá dva dvojhlavňové blastery.Protože je velmi chatrná,má ve výbavě generátor štítu,odolný proti střelám ze standartních i silnějších blasterů,ale samozřejmě nevydrží všechno,například taková salva z N-1 Starfighteru vyvolá drtící účinek,což dokázal Anakin v EP I .
SUPER BATTLE DROID
Tento droid patří spolu s Droidekou mezi největší siláky separatistů,ovšem nejsou vlastnictvím Obchodní Federace,nýbrž jejího spojence - Technounie.Jsou vybaveni zápěstním blasterem,který může střílet normálně - rychlé výstřely,nebo může střílet dávky po třech výstřelích zároveň zarovnaných do tvaru trojúhelníku.Na zápěstí má také zabudovaný slabší raketomet,který používá buď proti méně obrněným strojům,nebo proti velkým houfům nepřátel.


C3PO

Starý dobrý Sleepio,protokolární droid sestrojený Anakinem Skywalkerem,který byl ovšem dokončen až po jeho odchodu s Jedii.Stal se velkým přítelem astrodroida R2-D2,se kterým si lecos užili.Role C3PO není ve Star Wars nijak důležitá,je pouze doplňkovou postavou,dá se říct,že se občas stává humorným "šaškem" - viz.továrna na droidy na Geonosis v EP II.

DWARF SPIDER DROID
Tento pavouček má v arzenálu takový sosáček,který metá pořádné dávky laseru.Jeho pohyblivost není nijak skvělá,ale oproti ostatním "krávám" od Obchodní Federace má celkem dobrou prostupnost terénem.


Hailfire Droid
V bitvě o Geonosis byl taky zúčastněný Hailfire droid,rychle se pohybující ničivá zbraň nesoucí desítky raket.Je ovšem velmi chatrný a má problémy na kamenitém nebo nerovném povrchu.

MTT

mtt
MTT je strojem, který byl jedním z nejvýznamějších článků armády Obchodní federace. Jeho vnější vzhled nevypovídá příliš o tom,  jak dokonalý tento stroj je. Hlavním novátorským prvkem je dlouhý výsuvný výsadkový držák, který pojme až 112 driodů, kteří sou složení kvůli úspoře místa. Vzhledem k tomu, že tyto reletivně velké traspotréry (31 metrů na délku a 13 na výšku) dosahovaly rychlosti pouze 35km/h, tak se pro přepravu těchto držáků mezi základnami používal repulzorový přepravník, který je mnohem rychlejší. Při vysazování droidů by se stal MTT velmi zranitelný a protomá silný pancíř a všechny důležité komponenty v zadní části. Na obranu také používá čtveřici nezávislých blasterových děl. MTT bylo také používáno jako beranidlo, kdy probořilo zeď a vysadilo do budovy droidy. na zavěř bych dodal, že MTT vyráběla firma Baktoid Armor Workshop, ostatně jako skoro všechny stroje Obchodní federace.

HOMING SPIDER DROID
Velmi těžce vybavený droid,používající blasterová děla a laserový kanon,střílící stálý paprsek ničivé síly.Byl masivně použit v bitvě na Geonosis,ale jeho velkou nevýhodou je slabá pohyblivost,neprostupnost horším terénem a velmi malá rychlost.

R2 - D2
R2 - D2 je velmi známý droid ze všech dílů ságy.Je to klasický astrodroid přizpůsobený k oprav

 
Dúfam že sa vám páči môj web